Studenckie Granty Badawcze 2024 – rozpoczynamy kolejną edycję

We wrześniu rozpoczęły się pierwsze szkolenia przygotowujące do udziału w Studenckich Grantach Badawczych. W tegorocznej edycji wprowadziliśmy kilka zmian. Zwiększona została kwota stypendium, skrócono harmonogram konkursu i zmieniono zasady rozliczania faktur.

Zwiększenie stypendium

W poprzednich edycjach maksymalna kwota jednorazowego stypendium wynosiła 3 500 zł. W tegorocznej edycji Komisja konkursu postanowiła zwiększyć ją do 4 000 zł. Jest to odpowiedź na zwiększenie kosztów zakupu odczynników i innych materiałów niezbędnych do realizacji projektów.

Skrócony harmonogram

Komisja konkursu postanowiła znacząco skrócić harmonogram tegorocznej edycji. Dzięki temu grantowicze będą mieć więcej czasu na realizację projektów. Tegoroczny harmonogram wygląda następująco:

• Szkolenia – 26.09–31.10
  • Aplikacja wniosków – 2.10–31.10
  • Ocena formalna – 1.11–12.11
  • Recenzja – 13.11–13.12
  • Ocena wniosków – 14.12–8.01
  • Zebranie Komisji SGB – 9.01–16.01
  • Wypłaty grantów – przełom styczeń–luty

Nowe zasady rozliczania faktur

W większości przypadków faktury za zakup materiałów będą rozliczane podobnie, jak w poprzednich edycjach. Dokumenty finansowe powinny być wystawione na kierownika projektu, czyli studenta prowadzącego badania. Różnica dotyczy faktur za zakup odczynników, które muszą być wystawione na Wydział lub Katedrę. W takim przypadku studenci będą musieli je dostarczać na Wydział, w którym realizują projekty. Więcej informacji dotyczących rozliczania faktur znajduje się w przewodniku, przygotowanym dla uczestników konkursu.

Szczegółowe informacje na temat Studenckich Grantów Badawczych dostępne są na stronie konkursu.