Oferta stypendium studenckiego

Zapraszamy do składania ofert na stypendium studenckie w projekcie finansowanym przez NCN.

1-roczne stypendium jest finansowane w ramach grantu OPUS: Aida - Postawa i tożsamość w argumentacji. Projekt ten ma na celu zbadanie funkcji argumentacji i roli tożsamości mówcy w dyskursie argumentacyjnym. Wszystkie zadania badawcze będą prowadzone w języku angielskim. Projekt jest prowadzony przez Wydział Anglistyki i Językoznawstwa Ogólnego; główny badacz: dr hab. Martin Hinton.
Stanowisko rozpocznie się 1 listopada 2023 roku.

Wymagania:

• Licencjat z językoznawstwa, filozofii lub pokrewnej dziedziny (kandydaci obecnie studiujący na kierunku licencjackim będą brani pod uwagę).
  • Zainteresowanie dziedziną argumentacji.
  • Wysoki poziom języka angielskiego w mowie i piśmie.
  • Znajomość podstawowych platform internetowych i mediów społecznościowych.
  • Rola ta byłaby szczególnie odpowiednia dla studentów studiów magisterskich, gotowych do napisania pracy magisterskiej na temat ściśle związany z tematyką projektu.

Opis zadań:
Wybrany kandydat będzie wykonywał zadania badawcze i pomagał głównemu badaczowi na wszystkich poziomach projektu.
Oznacza to w szczególności:
1. Adnotacja korpusu
2. Tworzenie korpusu
3. Strona internetowa i media społecznościowe projektu
4. Pomoc administracyjna dla głównego badacza
Student będzie miał również możliwość uczestniczenia w konferencjach i warsztatach oraz wnoszenia wkładu w prezentacje i publikacje.

Warunki zatrudnienia:
1 roczne stypendium w wysokości 1500 zł (brutto) miesięcznie, z możliwością przedłużenia.
Przestrzeń biurowa w obrębie wydziału
Hojny budżet na podróże

Aplikacja:
Przesłanie następujących dokumentów drogą mailową na adres martin.hinton@uni.lodz.pl do 20.10.2023 r.
1.    Pełne CV
2.    List motywacyjny wyjaśniający zainteresowanie stanowiskiem i wyrażający zgodę na wykorzystanie danych osobowych w procesie rekrutacji.
3.    Skan odpowiednich dyplomów

Decyzja zostanie podjęta do 27.10.2023 r.