• INSTYTUT
  • AKTUALNOŚCI

Wolontariat dla studentów - międzynarodowa konferencja dla rektorów na Uniwersytecie Łódzkim

Zdobądź doświadczenie w organizacji prestiżowej, międzynarodowej konferencji dla rektorów uczelni wyższych i rozbuduj swoje CV. Poznaj ekspertów z całego świata i zostań wolontariuszem podczas Magna Charta Observatory „Universities and Re-Construction of Cities: the Role of Research and Education”.

W dniach 23-25 października na Uniwersytecie Łódzkim odbędzie się międzynarodowa konferencja Magna Charta Observatory, w której udział wezmą rektorzy uczelni wyższych z różnych części świata. Organizatorzy wydarzenia apelują o wsparcie ze strony studentów płynnie posługujących się językiem angielskim – w zamian za pomoc, wolontariusze otrzymają:

🌎 doświadczenie w organizacji międzynarodowych konferencji,
📝 szansę rozbudowania swojego CV,
👨‍🏫 możliwość wysłuchania inspirujących wykładów zagranicznych ekspertów,
🏆 zaświadczenie o wolontariacie, które może być istotne dla ubiegania się o nagrodę Rektora.

Wolontariusze wesprą organizatorów konferencji m.in. w powitaniu rektorów uczelni zagranicznych, rejestracji uczestników wydarzenia oraz kierowaniu zainteresowanych do wskazanych miejsc znajdujących się na terenie Uniwersytetu Łódzkiego.

Podczas konferencji przemówienia poprowadzi kilkunastu ekspertów z całego świata, wśród których znajdują się takie postacie, jak m.in.: Ernest Aryeetey (Sekretarz Generalny African Research Universities Alliance), Herman van Rmpuy (pierwszy pełnoetatowy Prezydent Europejskiej Rady), Ivan F. Pacheco (członek Zespołu ds. Badań w Center for International Higher Education na Boston College) czy dr Hilligje van’t Land (Sekretarz Generalny International Association of Universities).

Wolontariusze obsługiwać będą uczestników konferencji w następujących godzinach:
•    23.10 | godz. 12:00 – 18:00,
•    24.10 | godz. 09:00 – 18:00,
•    25.10 | godz. 09:00 – 13:00.

Dla studentów odbywających wolontariat przewidywane są przerwy.

Tegoroczna konferencja Magna Charta Observatory obejmować będzie problematykę związaną m.in. z przemianą miast w kontekście wojny, zaniku tradycyjnych gałęzi przemysłu, zmian klimatycznych oraz transformacji społecznych. Specjaliści zza granicy opowiedzą o zastosowaniu zasad oraz wartości Magna Charta Universitatum – a także o tym, że „nauczanie i badania powinny być nierozłączne, a studenci zaangażowani w poszukiwanie wiedzy i większego zrozumienia”.

Konferencja i ceremonia podpisania Magna Charta Universitatum MCU 2020 odbędą się w języku angielskim. Osoby chcące zostać wolontariuszami podczas wydarzenia mogą kierować swoje zgłoszenia mailowo na adres: maciej.jazdzewski@uni.lodz.pl.