• INSTYTUT
  • AKTUALNOŚCI

Angielski i włoski we współczesnej polszczyźnie - nowe tytuły Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego

Leksyka języków obcych w polszczyźnie XXI wieku - nowe monografie autorstwa pracowników Wydziału Filologicznego UŁ aktualizują teoretyczne oraz praktyczne aspekty leksemów angielskich i włoskich we współczesnym języku polskim.

Pod szyldem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego ukazały się dwie monografie autorstwa pracowników Wydziału Filologicznego UŁ:

Oba leksykony, których powstanie zostało sfinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Naukowego Wydziału Filologicznego UŁ, obejmują szeroki zasób słownictwa ogólnego i specjalistycznego m.in. z dziedziny prawa, administracji, gospodarki, finansów, medycyny, informatyki, technologii i innych obszarów. Każdy leksem opatrzony jest definicją i przykładem użycia poświadczonym w korpusie pisemnym języka polskiego (jak również poparty bogatym materiałem ikonograficznym).

Monografie kompleksowo przedstawiają wpływ języka angielskiego i włoskiego na codzienne życie w Polsce. Nowatorskie opracowania odpowiadają na współczesne potrzeby językoznawcze, poruszając zarówno leksykologiczne, jak i socjolingwistyczne, etnolingwistyczne, stylistyczne oraz kulturalne aspekty języka.