10 najlepiej ocenianych wykładowców IA (zima 2022/23)

Na podstawie ankiet USOS wypełnionych przez studentów pod koniec semestru zimowego 2022/23 udało się wyłonić 10 wykładowców Instytutu Anglistyki, których zajęcia spotkały się z najbardziej pozytywnym odbiorem wśród uczestników. Z wielką radością prezentujemy zestawienie poniżej (nazwiska w porządku alfabetycznym), serdecznie gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy studentom za wysiłek włożony w wypełnienie ankiet. Najbardziej trafne komentarze publikujemy poniżej.

John Crust MA
"Mr. Crust is a very friendly and charismatic teacher and person. Classes with him are pure pleasure :)"

dr Tomasz Fisiak
"Pan Fisiak jest bardzo miłym prowadzącym, odnosi się do studentów z szacunkiem, a jego zajęcia są interesujące i mogłyby się nie kończyć".

dr Justyna Fruzińska
"Świetnie tłumaczony materiał, budzący pasję nawet w osobach kompletnie niezainteresowanych przedmiotem. Pani doktor bardzo sympatyczna, z poczuciem humoru, które urozmaica zajęcia, ale oczywiście z zachowaniem pełnego profesjonalizmu. Ewaluacja wiedzy przeprowadzona sprawiedliwie, adekwatnie do omawianego materiału. Uwielbiana przez wszystkich studentów i nie bez powodu".

mgr Izabela Grabarczyk
"Cudowne podejście do uczniów, bardzo ciekawy sposób przekazywania wiedzy i różnorodne ćwiczenia, zainteresowanie postępami lub trudnościami i otwartość w kontaktach".

dr Anna Gralińśka-Brawata
"Tłumaczenie wszystkiego na przykładach, przywiązywanie uwagi do szczegółów, dużo ćwiczeń praktycznych, wspaniale podejście do studentów, zawsze przyjemna atmosfera".

dr Jarosław Milewski
"Bardzo ciekawy sposób przekazywania wiedzy, otwartość na różne opinie i dyskusje, naprawdę jedne z moich ulubionych zajęć i wykładowców".

prof. dr hab. Wit Pietrzak
"Fantastyczna atmosfera, sprzyjająca dyskusji i własnym poszukiwaniom. Wiedza przekazywana w zrozumiały i wyczerpujący sposób. Prof. Pietrzak jest przesympatycznym, zaangażowanym, inspirującym wykładowcą".

dr Agnieszka Rasmus
"Umiejętność prowadzenia dyskusji. Ciekawy, istotny, wyjątkowo bliski życiu temat zajęć. Możliwość spojrzenia na w większości znane teksty kultury z zupełnie nowych perspektyw. Prowadzenie zajęć w sposób lekki, otwarty, zachęcający do udziału oraz własnych przemyśleń. Bardzo ciepła, lecz wciąż profesjonalna osobowość".

dr Monika Sarul
"Bardzo fajne podejście do studentów, miła atmosfera na zajęciach. Pani Doktor zawsze odpowiada na nasze pytania w sposób wyczerpujący i zrozumiały oraz zawsze upewnia się czy wszystko rozumiemy".

dr Anna Wieczorek
"Dr Wieczorek jest wyjątkowo zorganizowana, jej oczekiwania i wymagania są wyczerpująco i jednoznacznie określone. Zajęcia wypełnione są treścią, przygotowane z wyprzedzeniem i uzupełnione bogatym materiałem powtórkowym i do pracy własnej. Dr Wieczorek jest zawsze uprzejma, sympatyczna, uśmiechnięta i chętna odpowiedzieć na wszystkie pytania. To jedne z najbardziej wartościowych zajęć w jakich kiedykolwiek uczestniczyłam".